Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Aktualności
Kamera IP WIFI 5MP Longse LIV90SV500W

W naszej ofercie pojawił się nowy produkt firmy Longse,

Kamera IP WIFI Longse LIV90SV500W 5MP z manualną zmienną ogniskową 2.8-12mm.

Kamera LIV90SV500W posiada szereg zaawansowanych funkcji oraz cech umożliwiających wykorzystanie jej w szerokim zakresie scenariuszy.

Zapraszamy do pełnej specyfikacji:

https://www.virtualeye.pl/pl/p/Kamera-IP-WIFI-LIV90S500W/27284

 

 

 

Życzenia Świąteczne

Najlepsze Życzenia Wielkanocne oraz Mokrego Dyngusa.

Zespół VirtualEye

W dniu 19.04.2019 pracujemy do godz. 12.00

Blog chmura tagów

Infolinia handlowa:

792 888 880

Automatyka bram dla domu i firmy

Automatyka bram dla domu i firmy

W dzisiejszym świecie, w którym czas gna jak szalony, wszelkie udogodnienia poprawiające komfort życia i funkcjonalność, są na wagę złota. Z tego względu otaczamy się sprzętami i udogodnieniami, których zadaniem jest sprawienie, by codzienność była łatwiejsza i znacznie wygodniejsza. To głównie z tego powodu szeroko rozumiana automatyka domowa staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularna. To doskonały sposób nie tylko na zaoszczędzenie cennego czasu, ale także na ułatwienie sobie codziennych czynności. Do domowej i biurowej automatyki poza systemami monitoringu, zabezpieczeniami dostępu czy systemami sterującymi ogrzewaniem czy światłem, zaliczają się także te najbardziej prozaiczne, czyli automatyka bram.

Sterowanie bramą wyposażoną w system automatyczny to niezwykle komfortowe i funkcjonalne rozwiązanie, które z pewnością doceni każdy kto choć raz musiał się mocować z zacinającą się bramą w strugach ulewnego deszczu czy podczas siarczystego mrozu. Dzięki zastosowaniu automatyki, możemy otworzyć bramę za pomocą pilota, nie wysiadając z auta i w ten sam sposób ją zamknąć. Jednak automatyczna brama to nie tylko wygoda. To także dodatkowy czynnik gwarantujący bezpieczeństwo firmy czy posesji. Systemy automatyczne do bram i same tego typu bramy skonstruowane są w taki sposób, żeby niemożliwym było otworzenie jej od zewnątrz przez osobę postronną i wtargnięcie na teren posesji. Podnosi to znacznie poczucie bezpieczeństwa właścicieli oraz minimalizuje ryzyko włamania i kradzieży. Sercem systemu automatycznego do bram jest napęd, który steruje bramą i odpowiada za jej sprawne otwieranie i zamykanie. Jednak aby działał prawidłowo powinien być odpowiednio dopasowany do rodzaju bramy. Jak go wybrać?

Automatyka do bram skrzydłowych

Bramy skrzydłowe to zdecydowanie najpopularniejszy typ bram montowanych przez inwestorów do zabezpieczenia firm i prywatnych posesji. Żeby odpowiednio dobrać napęd do tego rodzaju bram, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę parametry samej bramy. Należy dokładnie zmierzyć wysokość pojedynczego skrzydła bramy oraz jego długość, a także wysokość i głębokość osadzenia. Wybierając napęd należy jego specyfikacji odnaleźć maksymalną długość i ciężar skrzydła jakie jest w stanie obsłużyć  siłownik i sprawdzić czy te parametry pokrywają się z parametrami bramy. Jest to niezwykle istotne z dwóch powodów: po pierwsze nieprawidłowo wybrany względem wymiarów napęd nie będzie pracował efektywnie i zdecydowanie krócej  będzie sprawnie działał. Po drugie praca urządzenia będzie niestabilna, a samo otwieranie bramy nie będzie płynne i całkowite. Dobierając system automatyki do bram skrzydłowych należy również wziąć pod uwagę wypełnienie bramy oraz siłę wiatru zwykle występującą na danym terenie. Pełne zabudowanie bramy i silne wiatry np. na nieosłoniętym terenie, mogą powodować, że skrzydła bramy będą niestabilne przy silniejszych podmuchach, nawet mimo odpowiedniego dopasowania mocy siłowników do wagi. Aby temu zapobiec, należy wybrać mocniejsze siłowniki.

Istotnym parametrem jest także intensywność z jaką będzie użytkowana brama wyposażona w automatyczny napęd. Dobrym kryterium podziału jest przyjęcie, że 50 cykli otwierania i zamykania bramy w ciągu doby, to liczba odpowiadająca standardowej intensywności przydomowej eksploatacji. Powyżej tej liczy, można przyjąć, że brama pracuje w trybie intensywnym i należy do niej dobrać mocniejszy napęd o większej sile silników, niż w te wykorzystywane w cyklu przydomowym.

Polecamy:

Zestaw do bram skrzydłowych NICE HOPP ONE

https://allegro2.eltrox.pl/zdjecia/11216/zestaw-nice-hopp-one-1.jpg

 

Zestaw Energy 24V FAAC 391 do bram skrzydłowych

https://allegro2.eltrox.pl/zdjecia/18642/zestaw-energy-24v-faac-391-1.jpg

 

Zestaw Somfy Axovia 220B Comfort Pack RTS do bram skrzydłowych

https://allegro2.eltrox.pl/zdjecia/17549/zestaw-somfy-axovia-220b-comfort-pack-rts-nr-ref-1216502-1.jpg

 

Automatyka do bram przesuwnych

W przypadku bram przesuwnych, najważniejszym kryterium wyboru odpowiedniego napędu jest waga samej bramy. Najpopularniejsze wśród inwestorów, tradycyjne bramy przesuwne, zwykle osiągają ciężar nie większy niż 500 kilogramów. Dla tego typu bram dedykowane są systemy napędów z wbudowaną centralą, enkoderem oraz odbiornikiem. Istotnym parametrem przy wyborze jest także stan techniczny bramy. Warto pamiętać, że aby system automatyczny do bramy przesuwnej działał poprawnie, należy zostawić zapas mocy. W praktyce wygląda to tak, że ciężar bramy zawsze powinien być mniejszy od maksymalnego, deklarowanego w specyfikacji napędu. Jest to istotne przede wszystkim po to, by brama mogła płynnie i bez przeszkód funkcjonować w zmiennych warunkach atmosferycznych. Napęd do bram przesuwnych dobiera się także z uwzględnieniem materiału z jakiego została ona wykonana. Niektóre materiały wykorzystywane do udowy bram, mają zdolność zmiany swojego ciężaru np. pod wpływem wilgoci.

 

Zestaw do bramy przesuwnej - NICE ROBUS 500 HI-SPEED

http://allegro2.eltrox.pl/zdjecia/11307/Kompletny-zestaw-NICE-ROBUS-500HS-500kg-8m-11307-3.jpg

Zestaw startowy do bramy przesuwnej Genius Blizzard 500 - komplet

 

https://allegro2.eltrox.pl/zdjecia/13699k/Zestaw-do-bram-przesuw-Genius-Blizzard-500-1.jpg

 

Zestaw King Dynamos 1000 + 5m listwy + lampa + pilot

http://allegro2.eltrox.pl/zdjecia/10964K/zestaw-king-dynamos-1000---5m-listwy---lampa---piloty-1.jpg

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium